  • CR32-271FV
CR32-271FV
advertisement
Manufacturer No:
CR32-271FV
HK JDW NO:
3704-CR32-271FV
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 270Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CR32-271FV
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    550μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm