  • CR251-02T-6R8
CR251-02T-6R8
advertisement
Manufacturer No:
CR251-02T-6R8
Manufacturer:
Vitrohm
HK JDW NO:
4800-CR251-02T-6R8
Package:
Ceramic
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR251-02T-6R8
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohm
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    3mm
  • Length
    9mm