  • CR16-433FV
CR16-433FV
advertisement
Manufacturer No:
CR16-433FV
Manufacturer:
Hokuriku
HK JDW NO:
3704-CR16-433FV
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 43kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR16-433FV
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    43kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    500μm
  • Length
    1.6mm