  • CR1206-FW-2214ELF
CR1206-FW-2214ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR1206-FW-2214ELF
HK JDW NO:
103-CR1206-FW-2214ELF
Datasheet:
CR1206-FW-2214ELF
Description:
CR1206 Series, Thick Film, 2.21MOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 21806
Step5Bar-code shipping tag
CR1206-FW-2214ELF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CR1206
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.21MOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Base Part Number
    CR1206
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm