  • CR1206-8W-104JT
CR1206-8W-104JT
advertisement
Manufacturer No:
CR1206-8W-104JT
Manufacturer:
Venkel
HK JDW NO:
4824-CR1206-8W-104JT
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 100000Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 4832
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR1206-8W-104JT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    100000Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    1206
  • Rated Temperature
    70°C