  • CR0603-FX-1652ELF
CR0603-FX-1652ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR0603-FX-1652ELF
HK JDW NO:
103-CR0603-FX-1652ELF
Datasheet:
CR0603-FX-1652ELF
Description:
Thick Film Resistors - SMD 16.5K 1% 1/10W
Step5Bar-code shipping tag
CR0603-FX-1652ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    16.5kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm