  • CR0402-FX-7151GLF
CR0402-FX-7151GLF
advertisement
Manufacturer No:
CR0402-FX-7151GLF
HK JDW NO:
103-CR0402-FX-7151GLF
Datasheet:
CR0402-FX-7151GLF
Description:
CR0402 Series, Thick Film, 7.15kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 461155
Step5Bar-code shipping tag
CR0402-FX-7151GLF
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    7.15kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Depth
    500μm
  • Base Part Number
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • Length
    1mm
  • Width
    1.02mm