  • CR0402-FX-1781GLF
CR0402-FX-1781GLF
advertisement
Manufacturer No:
CR0402-FX-1781GLF
HK JDW NO:
103-CR0402-FX-1781GLF
Datasheet:
CR0402-FX-1781GLF
Description:
Quantity:
In Stock : 335615
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CR0402-FX-1781GLF
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • Thickness
    356μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.78kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Max Power Dissipation
    63mW