  • CR-02FL6--10K7
CR-02FL6--10K7
advertisement
Manufacturer No:
CR-02FL6--10K7
Manufacturer:
Viking Tech
HK JDW NO:
858-CR-02FL6--10K7
Package:
0402
Datasheet:
Description:
10.7kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 13257
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR-02FL6--10K7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    10.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    63mW
  • Depth
    500μm
  • Height
    350μm
  • Length
    1mm