  • CQ0402BRNPOYBN1R1
CQ0402BRNPOYBN1R1
advertisement
Manufacturer No:
CQ0402BRNPOYBN1R1
HK JDW NO:
898-CQ0402BRNPOYBN1R1
Datasheet:
CQ0402BRNPOYBN1R1
Description:
CQ 1.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CQ0402BRNPOYBN1R1
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1.1pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm