  • CQ0402BRNPO9BNR75
CQ0402BRNPO9BNR75
advertisement
Manufacturer No:
CQ0402BRNPO9BNR75
HK JDW NO:
898-CQ0402BRNPO9BNR75
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CQ0402BRNPO9BNR75
Description:
CQ 0.75pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 11633
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CQ0402BRNPO9BNR75
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.75pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm