  • CQ0201BRNPO8BN6R8
CQ0201BRNPO8BN6R8
advertisement
Manufacturer No:
CQ0201BRNPO8BN6R8
HK JDW NO:
898-CQ0201BRNPO8BN6R8
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
CQ0201BRNPO8BN6R8
Description:
CQ 6.8pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 12624
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CQ0201BRNPO8BN6R8
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    CQ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    6.8pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm