  • CQ0201BRNPO8BN1R9
CQ0201BRNPO8BN1R9
advertisement
Manufacturer No:
CQ0201BRNPO8BN1R9
HK JDW NO:
898-CQ0201BRNPO8BN1R9
Datasheet:
CQ0201BRNPO8BN1R9
Description:
CQ 1.9pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 15245
Step5Bar-code shipping tag
CQ0201BRNPO8BN1R9
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1.9pF
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm