  • CQ0201ARNPO9BN1R5
CQ0201ARNPO9BN1R5
advertisement
Manufacturer No:
CQ0201ARNPO9BN1R5
HK JDW NO:
898-CQ0201ARNPO9BN1R5
Datasheet:
CQ0201ARNPO9BN1R5
Description:
CQ 1.5pF 50V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CQ0201ARNPO9BN1R5
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1.5pF
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm