  • CQ0201ARNPO8BN4R0
CQ0201ARNPO8BN4R0
advertisement
Manufacturer No:
CQ0201ARNPO8BN4R0
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CQ0201ARNPO8BN4R0
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
CQ0201ARNPO8BN4R0
Description:
CQ 4pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CQ0201ARNPO8BN4R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CQ
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    4pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm