  • CPSM056R000JB31
CPSM056R000JB31
advertisement
Manufacturer No:
CPSM056R000JB31
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CPSM056R000JB31
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Wirewound, 6Ohm, 5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPSM056R000JB31
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    6Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    5W