  • CPL03R0100JB313
CPL03R0100JB313
advertisement
Manufacturer No:
CPL03R0100JB313
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPL03R0100JB313
Package:
Axial
Datasheet:
CPL03R0100JB313
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPL03R0100JB313
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPL
  • Size / Dimension
    0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    10mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Welded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Diameter
    0.914 mm