  • CPF1510R00JKB14
CPF1510R00JKB14
advertisement
Manufacturer No:
CPF1510R00JKB14
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CPF1510R00JKB14
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 510Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CPF1510R00JKB14
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    510Ohm
  • Max Operating Temperature
    230°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.87mm