  • CPF1206B1K2E1
CPF1206B1K2E1
advertisement
Manufacturer No:
CPF1206B1K2E1
HK JDW NO:
792-CPF1206B1K2E1
Datasheet:
CPF1206B1K2E1
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CPF, Neohm Series, Thin Film, 1.2kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CPF1206B1K2E1
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm