  • CPF0805B6R19E1
CPF0805B6R19E1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0805B6R19E1
HK JDW NO:
792-CPF0805B6R19E1
Datasheet:
CPF0805B6R19E1
Description:
FIXED RESISTOR CPF, Neohm Series, Thin Film, 6.19Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CPF0805B6R19E1
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    6.19Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm