  • CPF0603B681KE1
CPF0603B681KE1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0603B681KE1
HK JDW NO:
792-CPF0603B681KE1
Description:
CPF, Neohm Series, Thin Film, 681kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1089
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPF0603B681KE1
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    681kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm