  • CPF0402B1K18E1
CPF0402B1K18E1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0402B1K18E1
HK JDW NO:
792-CPF0402B1K18E1
Datasheet:
CPF0402B1K18E1
Description:
FIXED RESISTOR CPF, Neohm Series, Thin Film, 1.18kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1718
Step5Bar-code shipping tag
CPF0402B1K18E1
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.18kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Max Power Dissipation
    63mW