  • CPF0402B160KE
CPF0402B160KE
advertisement
Manufacturer No:
CPF0402B160KE
HK JDW NO:
792-CPF0402B160KE
Datasheet:
CPF0402B160KE
Description:
Quantity:
In Stock : 41712
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPF0402B160KE
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    160kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    500μm
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm