  • CPCP1075R00JE311
CPCP1075R00JE311
advertisement
Manufacturer No:
CPCP1075R00JE311
HK JDW NO:
873-CPCP1075R00JE311
Datasheet:
CPCP1075R00JE311
Step5Bar-code shipping tag
CPCP1075R00JE311
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.633Lx0.485W 16.08mmx12.32mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Non-Inductive, Safety
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    75Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Height
    34.8488mm
  • Height Seated (Max)
    1.372 34.85mm
  • Length
    16.0782mm
  • Width
    12.319mm