  • CPCC05150R0JB31
CPCC05150R0JB31
advertisement
Manufacturer No:
CPCC05150R0JB31
HK JDW NO:
873-CPCC05150R0JB31
Datasheet:
CPCC05150R0JB31
Description:
Through Hole 150Ohms, 5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPCC05150R0JB31
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    150Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    5W
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Height
    25.4762mm
  • Height Seated (Max)
    1.003 25.48mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    8.9916mm