  • CP0402P2442ANTR
CP0402P2442ANTR
advertisement
Manufacturer No:
CP0402P2442ANTR
Manufacturer:
HK JDW NO:
66-CP0402P2442ANTR
Step5Bar-code shipping tag
CP0402P2442ANTR
  • Frequency
    2.442GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • RF/Microwave Device Type
    DIRECTIONAL COUPLER
  • Insertion Loss (Max)
    0.7 dB
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    COMPONENT
Hot Sales in Thermal
3060A
3060A
3060A