  • CP00071K800JE66
CP00071K800JE66
advertisement
Manufacturer No:
CP00071K800JE66
HK JDW NO:
873-CP00071K800JE66
Datasheet:
CP00071K800JE66
Description:
1.8kOhms, 7W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
CP00071K800JE66
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhms
  • Max Operating Temperature
    225°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Length
    35.0012mm
  • Width
    10.0076mm