  • CN1J4TTD560J
CN1J4TTD560J
advertisement
Manufacturer No:
CN1J4TTD560J
HK JDW NO:
430-CN1J4TTD560J
Package:
0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CN1J4TTD560J
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
    8
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Length
    3.2mm