  • CMX309FLC11.0592MT
CMX309FLC11.0592MT
advertisement
Manufacturer No:
CMX309FLC11.0592MT
HK JDW NO:
185-CMX309FLC11.0592MT
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Step5Bar-code shipping tag
CMX309FLC11.0592MT
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.08mm pitch
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.547Lx0.341W 13.90mmx8.65mm
  • Voltage - Supply
    5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    11.0592MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS, TTL
    Crystal
  • Physical Dimension
    13.9mm x 8.65mm x 4.5mm
  • Operating Frequency
    11.0592MHz
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Symmetry-Max
    60/40%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    12mA
  • Max Supply Current
    23mA
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Height
    4.699mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm