  • CMR250T75.000KAZF-UT
CMR250T75.000KAZF-UT
advertisement
Manufacturer No:
CMR250T75.000KAZF-UT
HK JDW NO:
185-CMR250T75.000KAZF-UT
Package:
Cylindrical Can, Radial
Description:
Quantity:
In Stock : 72
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMR250T75.000KAZF-UT
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMR250T
  • Size / Dimension
    0.079Diax0.236L 2.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    75kHz
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    2.0066mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    5.9944mm