  • CMR05E220JPDM
CMR05E220JPDM
advertisement
Manufacturer No:
CMR05E220JPDM
HK JDW NO:
192-CMR05E220JPDM
Datasheet:
CMR05E220JPDM
Purchasing and Inquiry
CMR05E220JPDM Overview
Consequently, it has 0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.It is recommended to maintain the rated voltage (URdc) at 500V in order to achieve maximum efficiency.The part has a temperature coefficient of -20/+100ppm/Cel ppm/°C.There is no voltage rating for this electronic part.When in operation, the device should be kept at -55°C~150°C.
CMR05E220JPDM Features
its size/dimension is 0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
CMR05E220JPDM Applications
  • MRI Coils and Generators
  • Plasma generators
  • RF Medical Equipment
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Lasers
  • Tuned LCR Circuits
  • CATV
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
Step5Bar-code shipping tag
CMR05E220JPDM
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Depth
    4.3mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-39001
  • Lead Pitch
    5.7mm
  • Lead Spacing
    0.224 5.70mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4517
  • Height Seated (Max)
    0.358 9.10mm
  • Length
    11.4mm