  • CMR04E680GPDR
CMR04E680GPDR
advertisement
Manufacturer No:
CMR04E680GPDR
HK JDW NO:
192-CMR04E680GPDR
Datasheet:
CMR04E680GPDR
Purchasing and Inquiry
CMR04E680GPDR Overview
3.8mm is the terminal pitch of the part.A 0.370Lx0.189W 9.40mmx4.80mm size/dimension ensures high levels of reliability.If you want high efficiency, keep the rated DC voltage (URdc) at 500V.Temperature coefficients -20/+100ppm/Cel ppm/°C are set with the part.A voltage - Rated of 500V applies to this electronic part.When in operation, the device should be kept at -55°C~150°C.
CMR04E680GPDR Features
a 3.8mm terminal pitch
its size/dimension is 0.370Lx0.189W 9.40mmx4.80mm
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
CMR04E680GPDR Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Lasers
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Power Amplifiers
  • RF Instruments
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Medical Equipment
  • CATV
Step5Bar-code shipping tag
CMR04E680GPDR
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.370Lx0.189W 9.40mmx4.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Terminal Pitch
    3.8mm
  • Lead Spacing
    0.150 3.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    3719
  • Height Seated (Max)
    0.339 8.60mm
  • Length
    9.4mm
  • Width
    4.8mm