  • CMR03F101GOYP
CMR03F101GOYP
advertisement
Manufacturer No:
CMR03F101GOYP
HK JDW NO:
192-CMR03F101GOYP
Datasheet:
CMR03F101GOYP
Description:
CMR Series 100pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR03F101GOYP
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2713
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    3.3mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.150W 6.90mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±2%