  • CMR03E680GOAR
CMR03E680GOAR
advertisement
Manufacturer No:
CMR03E680GOAR
HK JDW NO:
192-CMR03E680GOAR
Datasheet:
CMR03E680GOAR
Purchasing and Inquiry
CMR03E680GOAR Overview
This part has a 3mm terminal pitch.Due to its 0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm size/dimension, it allows for high reliability.A high efficiency is achieved when the rated (DC) voltage (URdc) is maintained at 100V.This part is set with a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient.Voltage - Rated of this electronic part is 100V.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
CMR03E680GOAR Features
a 3mm terminal pitch
its size/dimension is 0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 100V
CMR03E680GOAR Applications
  • RF Instruments
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Power Amplifiers
  • CATV
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • MRI Coils and Generators
  • Lasers
  • MRI Coils
  • RF Medical Equipment
Step5Bar-code shipping tag
CMR03E680GOAR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2714
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    3.6mm