  • CMMSH1-100G TR PBFREE
CMMSH1-100G TR PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
CMMSH1-100G TR PBFREE
HK JDW NO:
154-CMMSH1-100G TR PBFREE
Package:
SOD-123F
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 850mV @ 1A -65°C~125°C 500μA @ 100V Cut Tape (CT) SOD-123F Surface Mount
Quantity:
In Stock : 16693
Step5Bar-code shipping tag
CMMSH1-100G TR PBFREE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Subcategory
    Rectifier Diodes
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    850mV @ 1A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~125°C
  • Output Current-Max
    1A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    1A
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    100V
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    30A