  • CMJ206T32.768KDZB-UT
CMJ206T32.768KDZB-UT
advertisement
Manufacturer No:
CMJ206T32.768KDZB-UT
Manufacturer:
Citizen Finetech Miyota
HK JDW NO:
3215-CMJ206T32.768KDZB-UT
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMJ206T32.768KDZB-UT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    0.002%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50kOhm
  • Load Capacitance
    6pF
  • Frequency Tolerance
    0.002%
  • Height
    2.4892mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    2.5mm