  • CMF60383K00FEEK
CMF60383K00FEEK
advertisement
Manufacturer No:
CMF60383K00FEEK
HK JDW NO:
873-CMF60383K00FEEK
Datasheet:
CMF60383K00FEEK
Description:
FIXED RESISTOR, 383kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF60383K00FEEK
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    383kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.64 mm