  • CMF60200R00FHEB
CMF60200R00FHEB
advertisement
Manufacturer No:
CMF60200R00FHEB
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CMF60200R00FHEB
Package:
Axial
Datasheet:
CMF60200R00FHEB
Description:
200Ohms, 1W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMF60200R00FHEB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    38 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMF
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    200Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Diameter
    3.68mm
  • Length
    8.7376mm
  • Width
    3.68mm