  • CMF55330R00FKR670
CMF55330R00FKR670
advertisement
Manufacturer No:
CMF55330R00FKR670
HK JDW NO:
873-CMF55330R00FKR670
Datasheet:
CMF55330R00FKR670
Description:
330Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF55330R00FKR670
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    330Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm