  • CMF55167K00BEEA
CMF55167K00BEEA
advertisement
Manufacturer No:
CMF55167K00BEEA
HK JDW NO:
873-CMF55167K00BEEA
Datasheet:
CMF55167K00BEEA
Description:
Through Hole 167kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF55167K00BEEA
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    167kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.0612mm
  • Width
    2.29mm