  • CMF1/42801FLFTR
CMF1/42801FLFTR
advertisement
Manufacturer No:
CMF1/42801FLFTR
HK JDW NO:
850-CMF1/42801FLFTR
Package:
Metal
Datasheet:
CMF1/42801FLFTR
Description:
2.8kOhm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 9719
Step5Bar-code shipping tag
CMF1/42801FLFTR
  • Package / Case
    Metal
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.8mm