  • CMF1/42742FLFTR
CMF1/42742FLFTR
advertisement
Manufacturer No:
CMF1/42742FLFTR
HK JDW NO:
850-CMF1/42742FLFTR
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 27.4kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF1/42742FLFTR
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    27.4kOhm
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.8mm