  • CMF076K8000GKR8
CMF076K8000GKR8
advertisement
Manufacturer No:
CMF076K8000GKR8
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CMF076K8000GKR8
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 6.8kOhm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMF076K8000GKR8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.1mm