  • CM21232768EZCT
CM21232768EZCT
advertisement
Manufacturer No:
CM21232768EZCT
HK JDW NO:
185-CM21232768EZCT
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
CM21232768EZCT
Description:
Quantity:
In Stock : 2940
Step5Bar-code shipping tag
CM21232768EZCT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CM212
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90kOhms
  • Load Capacitance
    9pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.1938mm