  • CM200C32768EZFT
CM200C32768EZFT
advertisement
Manufacturer No:
CM200C32768EZFT
HK JDW NO:
185-CM200C32768EZFT
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet:
CM200C32768EZFT
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM200C32768EZFT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.50mm pitch
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CM200C
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.150W 8.00mmx3.80mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Additional Feature
    TR, 13 INCH
  • HTS Code
  • Capacitance
    -12.5pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    32.768kHz
  • Physical Dimension
    8mm x 3.8mm x 2.5mm
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50kOhm
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Drive Level
    1 μW
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.55mm