  • CM05X7T105K06AH-HE
CM05X7T105K06AH-HE
advertisement
Manufacturer No:
CM05X7T105K06AH-HE
HK JDW NO:
428-CM05X7T105K06AH-HE
Description:
CM 1μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X7T 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 4225
Step5Bar-code shipping tag
CM05X7T105K06AH-HE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7T
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm