  • CM02X5R104M06AH
CM02X5R104M06AH
advertisement
Manufacturer No:
CM02X5R104M06AH
HK JDW NO:
428-CM02X5R104M06AH
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
CM02X5R104M06AH
Description:
CM 0.1μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 20000
Step5Bar-code shipping tag
CM02X5R104M06AH
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CM
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm