  • CLS5D14HPNP-470NC
CLS5D14HPNP-470NC
advertisement
Manufacturer No:
CLS5D14HPNP-470NC
HK JDW NO:
738-CLS5D14HPNP-470NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CLS5D14HPNP-470NC
Step5Bar-code shipping tag
CLS5D14HPNP-470NC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CLS5D14/HP
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.230Lx0.230W 5.85mmx5.85mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.15mm
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.17Ohm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    600mA
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm