  • CLM2G03277
CLM2G03277
advertisement
Manufacturer No:
CLM2G03277
HK JDW NO:
17718-CLM2G03277
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,300A,3NO,N1
Step5Bar-code shipping tag
CLM2G03277
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    277VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    235.5 VAC
  • Contact Rating (Current)
    300 A