  • CLM2C12120
CLM2C12120
advertisement
Manufacturer No:
CLM2C12120
HK JDW NO:
17718-CLM2C12120
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,12NO,N1
Step5Bar-code shipping tag
CLM2C12120
  • Contact Form
    12PST-NO (12 Form A)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    102 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A